I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Regulamin portalu demo.bhpsoft.pl (dalej jako: "Regulamin") określa zasady korzystania z serwisu internetowego dostępnego pod adresem demo.bhpsoft.pl (dalej jako: "Portal") przez użytkowników (dalej jako "Użytkownicy").
- Usługodawcą Portalu jest firma XYZ, z siedzibą: Gdynia, ul. Grunwaldzka 12, NIP: 555-123-22-10, REGON: 22003355 adres e-mail: biuro@bhpsoft.pl, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w dniu 11 lutego 2008 roku (dalej jako: "Usługodawca").
- Niniejszy Regulamin jest regulaminem, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)
II. RODZAJE I ZAKRES USŁUG ŚWIADCZONYCH ZA POŚREDNICTWEM PORTALU
- Za pośrednictwem Portalu Usługodawca świadczy usługi (dalej jako: "Usługi") polegające na:
a) Udostępnianiu informacji (treści, prezentacji, filmów, zdjęć) o usługach oferowanych przez Usługodawcę, w tym szkoleniach.
b) Możliwości zadeklarowania przez Użytkowników chęci nabycia usług oferowanych przez Usługodawcę w zakresie BHP, PPOŻ., i innych związanych z tą tematyką, w tym także szkoleń
c) Możliwości złożenia przez Użytkowników Portalu zamówienia na usługi, świadczone przez Usługodawcę, na podstawie informacji handlowej zamieszczonej w Portalu.
d) Umożliwieniu korzystania z zasobów wewnętrznych, przeznaczonych dla Użytkowników Portalu, którzy dokonają zamówienia oferowanych produktów w Portalu bądź skontaktują się z Usługodawcą poprzez formularz kontaktowy udostępniony w Portalu
e) Udostępnianiu informacji nt. Usługodawcy oraz prowadzonej przez niego działalności. - Treści znajdujące się w Portalu, opisujące szkolenia i usługi oferowane przez Usługodawcę, mogą stanowić informację handlową w rozumienia przepisów Kodeksu cywilnego. W takim wypadku, treści te zostaną dodatkowo oznaczone przez administratora Portalu.
- Cennik znajdujący się na stronie głównej Portalu stanowi ofertę handlową w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.
- Adres strony oraz poczty elektronicznej podany w Portalu dla jego Użytkowników i służący do przesyłania zapytań, wiadomości i zamówień to: demo.bhpsoft.pl; biuro@bhpsoft.pl
- Adres poczty elektronicznej wykorzystywany do obsługi Portalu to: biuro@bhpsoft.pl
III. ZASADY DOSTĘPNOŚCI DO PORTALU ORAZ WYMAGANIA TECHNICZNE
- Portal składa się z części ogólnodostępnej i części dostępnej wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników, obejmującej zasoby wewnętrzne Portalu. Dostęp do ogólnodostępnej części Portalu posiadają wszyscy Użytkownicy sieci Internetowej bez konieczności spełniania jakichkolwiek formalności, w szczególności dostęp ten nie jest uzależniony od dokonania przez Użytkownika rejestracji w ramach Portalu.
- Dostęp do zasobów wewnętrznych Portalu, w tym do materiałów znajdujących się na platformie e-learningowej, posiadają wyłącznie Użytkownicy dysponujący odpowiednimi uprawnieniami.
- Zasoby wewnętrzne Portalu udostępniane są na kontach, rejestrowanych automatycznie podczas składania zamówień na pierwsze szkolenie, za pośrednictwem adresu e-mail.
- Korzystanie z Portalu jest możliwe pod warunkiem spełnienia przez system teleinformatyczny Użytkownika następujących, minimalnych wymagań technicznych:
a) Zastosowania przeglądarek: Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari
b) Strona internetowa jest optymalizowana w rozdzielczości: 1920 x 1080, 1600 x 900, 1366 x 768, 1280 x 720.
c) Portal dostępny jest również dla Użytkowników korzystających z urządzeń typu smartfon, tablet z dostępnym połączeniem internetowym. - W przypadku, gdy Użytkownik chce się skontaktować z Usługodawcą, korzystając z formularza kontaktowego zamieszczonego w Portalu, musi posiadać aktywny adres e-mail.
- W przypadku, gdy Użytkownik chce dokonać zamówienia usługi przez formularz zakupowy zamieszczony w Portalu, musi posiadać aktywny indywidualny adres e-mail.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za problemy bądź ograniczenia techniczne w sprzęcie komputerowym, z którego korzysta Użytkownik, a które uniemożliwiają Użytkownikowi korzystanie z Portalu.
IV. OGÓLNE ZASADY KORZYSTANIA Z PORTALU
- Użytkownik jest zobowiązany do korzystania z Portalu w sposób zgodny z niniejszym Regulaminem, obowiązującym prawem, ogólnymi zasadami korzystania z sieci Internet oraz celami utworzenia Portalu, a w szczególności w sposób nie naruszający praw osób trzecich oraz praw Usługodawcy.
- Użytkownik jest zobowiązany w szczególności do:
a) korzystania z Portalu w sposób nie zakłócający jego funkcjonowania, w szczególności poprzez użycie określonego oprogramowania lub urządzeń;
b) korzystania z Portalu w sposób nieuciążliwy dla innych Użytkowników oraz dla Usługodawcy, z poszanowaniem dóbr osobistych (w tym prawa do prywatności) i wszelkich przysługującym im praw. - W przypadku stwierdzenia, że Użytkownik narusza pkt. 4.1. lub dopuszcza się działań opisanych w pkt 4.2, Usługodawca ma prawo podjąć wszelkie działania prowadzące do naprawienia poniesionej w związku z tym szkody i/lub usunięcia niewłaściwych treści.
- Użytkownik samodzielnie i indywidualnie jest obowiązany do zapoznania się z treściami szkoleniowymi dostępnymi w poszczególnych grupach tematycznych oraz osobistego ukończenia egzaminu.
V. WARUNKI ZAWIERANIA I ROZWIĄZYWANIA UMÓW ZA POŚREDNICTWEM PORTALU.
- W przypadku wysłania przez Użytkownika zamówienia drogą elektroniczną. Usługodawca zobowiązuje się przesłać Użytkownikowi, w ciągu 48 godzin od otrzymania zamówienia i na wskazany przez Użytkownika adres poczty elektronicznej, dane dostępowe umożliwiające skorzystanie z wybranych usług Portalu.
- W przypadku wysłania przez Użytkownika zamówienia w sobotę, niedzielę lub dzień ustawowo wolny od pracy, Usługodawca skontaktuje się z Użytkownikiem w sposób opisany w ust. 1 w ciągu 72 godzin od otrzymania zamówienia.
a) Użytkownik obowiązany jest do wprowadzenia właściwych - poprawnych danych do wystawienia faktury za realizowane szkolenie. Użytkownik Portalu nie musi być płatnikiem faktury. Użytkownik wyraża również zgodę na przesyłanie faktur drogą elektroniczną, na wskazany adres e-mail.
b) Faktura zostanie wystawiona i wysłana zgodnie z danymi wskazanymi przez Użytkownika. - Przesłanie przez Użytkownika wiadomości/zamówienia na wskazany w Regulaminie adres poczty elektronicznej nie ma skutków wiążących i nie jest tożsamy z oświadczeniem pisemnym. Zamówienia składane są jedynie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego Portalu.
- Użytkownik, nawet po dokonaniu zamówienia określonych usług, może zrezygnować z kontynuowania transakcji po uprzednim porozumieniu z Usługodawcą.
- Usługodawca może odmówić przerwania transakcji w przypadku, gdy Użytkownik kilkakrotnie składał zamówienia i rezygnował z ich realizacji, lub gdy działania Użytkownika wywołują szkody po stronie Usługodawcy.
- Usługodawca, po przyjęciu zamówienia na szkolenie online i skontaktowaniu się z Użytkownikiem, zobowiązuje się do udostępnienia na platformie e-learningowej kompletu materiałów niezbędnych do odbycia szkolenia w formie samokształcenia kierowanego.
- Na podstawie art. 27 ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014r., konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów. Należny podkreślić, że jest to termin minimalny do skorzystania z prawa do odstąpienia od umowy, który nie może być ograniczony ani wyłączony. Patrz również zapisy pkt. 10.1
Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy dostępny jest pod adresem: demo.bhpsoft.pl - Użytkownik, który skorzystał z przedstawionej mu przez Usługodawcę oferty, zobowiązany jest dokonać płatności w wyznaczonych terminach i przed uzyskaniem dostępu do szkolenia online.
- Terminy opisane w punkcie 5.1 i 5.2 mogą ulec wydłużeniu z przyczyn technicznych, nie mogą jednak przekroczyć 96 godzin od daty otrzymania zamówienia przez Usługodawcę.
VI. ODPOWIEDZIALNOŚĆ USŁUGODAWCY
- Usługodawca prowadzi bieżący nadzór nad technicznym funkcjonowaniem Portalu, zapewniający poprawność jego działania. Jednakże Usługodawca nie gwarantuje stałej dostępności stron internetowych Portalu, jak również ich bezbłędnego funkcjonowania.
- Usługodawca zobowiązuje się do nieprzesyłania niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego Użytkownika, będącego osobą fizyczną, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej.
- Informację handlową uważa się za zamówioną, jeżeli Użytkownik wyraził zgodę na otrzymywanie takiej informacji, udostępniając w tym celu indywidualny adres poczty e-mail.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w treściach znajdujących się w Portalu oraz do ewentualnych zmian w cenniku szkoleń i usług oferowanych za pośrednictwem Portalu, w zależności od zmieniających się uśrednionych stawek rynkowych.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za:
a) jakiekolwiek szkody spowodowane naruszeniem przez Użytkowników - w związku z korzystaniem z Portalu - praw osób trzecich;
b) szkody powstałe w następstwie zakłóceń w działaniu Portalu lub jego niedostępności, spowodowanych przyczynami niezależnymi od Usługodawcy lub które nastąpiły wskutek zdarzeń, którym Usługodawca nie był w stanie zapobiec;
c) jakiekolwiek inne szkody spowodowane nieprzestrzeganiem przez Użytkownika postanowień niniejszego Regulaminu. - Usługodawca zobowiązuje się do niezamieszczania w Portalu treści o charakterze bezprawnym, obraźliwym i nieetycznym.
- Z faktu, że Portal może być łączony poprzez odesłania internetowe (linki) z serwisami internetowymi należącymi do osób trzecich, nie wynika, że Usługodawca ponosi odpowiedzialność za działalność tych serwisów lub ich zawartość.
- Ewentualna odpowiedzialność odszkodowawcza Usługodawcy ograniczona jest - w przypadku współpracy z przedsiębiorcami - do równowartości szkolenia zakupionego przez danego przedsiębiorcę.
- Usługodawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia), na zasadach przewidzianych w Kodeksie Cywilnym. Usługodawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od dnia wydania rzeczy kupującemu. W przypadku wad prawnych bieg terminu, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym rozpoczyna się od dnia, w którym kupujący dowiedział się o istnieniu wady, a jeżeli kupujący dowiedział się o istnieniu wady dopiero na skutek powództwa osoby trzeciej - od dnia, w którym orzeczenie wydane w sporze z osobą trzecią stało się prawomocne. W pozostałym zakresie do rękojmi za wady stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego, w tym art. 556-576.
VII. ZASADY KORZYSTANIA Z WEWNĘTRZNYCH ZASOBÓW PORTALU
- Materiały szkoleniowe dostępne są na platformie e-learningowej przez 30 dni od dnia zakupu, ale nie dłużej niż do momentu pozytywnego zaliczenia egzaminu.
- Szkolenie kończy się egzaminem w formie testu, który składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru i jest nieograniczony czasowo.
- W przypadku niezaliczenia egzaminu za pierwszym razem, można do niego podchodzić powtórnie - nie powoduje to naliczania dodatkowych opłat.
- Dane niezbędne do wystawienia Zaświadczenia uzupełnia samodzielnie Użytkownik przed przystąpieniem do egzaminu.
- Zaświadczenie, potwierdzające odbycie szkolenia wystawiane jest wyłącznie Użytkownikowi, który uzyskał pozytywny wynik egzaminu.
- Zaświadczenie udostępniane jest w wersji elektronicznej (pdf) w Panelu Klienta lub wysyłane jest na wskazany przez Użytkownika adres e-mail.
- Wewnętrzne zasoby Portalu takie jak: faktury, uzyskane Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia oraz dodatkowe materiały - dostępne są u Usługodawcy i mogą być udostępnione na wyraźną prośbę Użytkownika przez okres pięciu lat, nie krócej jednak niż wynika to z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
VIII. ZAKOŃCZENIE KORZYSTANIA Z PORTALU
- Użytkownik może w dowolnym czasie zrezygnować z korzystania z Portalu
- Usługodawca zastrzega sobie prawo zawieszenia, w dowolnym momencie i z dowolnych przyczyn, działalności Portalu, jak również prawo do modernizacji lub zakończenia świadczenia za jego pośrednictwem Usług.
IX. REKLAMACJE
- Wszelkie reklamacje związane ze świadczeniem za pośrednictwem Portalu usług oraz pytania dotyczące użytkowania Portalu należy składać na adres poczty elektronicznej: biuro@bhpsoft.pl
- Prawidłowo złożona reklamacja powinna, co najmniej zawierać oznaczenie Usługobiorcy (imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres poczty elektronicznej, telefon kontaktowy), opis reklamowanej usługi/ rodzaju szkolenia. Reklamacje, które nie zawierają wskazanych danych nie będą rozpatrywane.
- Zgodnie z art.5615 k.c. stanowi, iż "Jeżeli kupujący - Użytkownik będący konsumentem zażądał wymiany towaru albo złożył oświadczenie o obniżeniu ceny, określając kwotę, o którą cena ma być obniżona, a sprzedawca nie ustosunkował się do tego żądania w terminie czternastu dni, uważa się, za żądanie to uznał za uzasadnione". Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy usług.
- W sytuacji, gdy podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, Usługodawca zwraca się, przed rozpatrzeniem reklamacji, do składającego reklamację o jej uzupełnienie. Czas udzielania dodatkowych wyjaśnień przez Użytkownika przedłuża okres rozpatrywania reklamacji.
- Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. W przypadku nie uznania reklamacji przez Sprzedającego Kupujący będący konsumentem posiada możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozwiązania sporu zgodnie z Ustawą z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich (Dz.U. poz. 1823), na które Sprzedający wyraża zgodę. Podmiotem właściwym do prowadzenia takich postępowań jest m.in. Inspekcja Handlowa w Gdańsku. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Kupującego będącego konsumentem z pozasądowych sposobów rozwiązywania sporów dostępne są na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://www.uokik.gov.pl/pozasadowe_rozwiazywanie_sporow_konsumenckich.php. Kupujący może również skorzystać z platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów (platforma ODR), zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie ODR w sporach konsumenckich). Poniżej zamieszczamy łącze elektroniczne do platformy ODR. http://ec.europa.eu/consumers/odr/ (odesłanie aktualne na dzień 15 lipca 2020 r.)
X. ODSTĄPIENIE OD UMOWY
- Ze względu na charakter produktów stanowiących przedmiot Umowy (świadczenie, które nie może zostać zwrócone) Kupujący - Użytkownik traci prawo do odstąpienia od tej Umowy lub jej rozwiązania, z chwilą uruchomienia materiałów szkoleniowych na wyraźne żądanie Konsumenta m.in. pobrania udostępnionych materiałów szkoleniowych, rozwiązania testu, pobrania certyfikatu - zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
- Kupujący - Użytkownik będący Konsumentem ma prawo odstąpić od Umowy w terminie 14 dni od daty jej zawarcia, bez podania jakiejkolwiek przyczyny, o ile nie doszło do uruchomienia materiałów szkoleniowych na wyraźne żądanie Konsumenta w tym m.in. pobrania udostępnionych materiałów szkoleniowych, rozwiązania testu, pobrania certyfikatu - zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Termin do odstąpienia od Umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia zawarcia Umowy.
- Aby skorzystać z prawa odstąpienia od Umowy, Kupujący - Użytkownik powinien poinformować Usługodawcę o swojej decyzji w drodze jednoznacznego oświadczenia złożonego na piśmie (i/lub za pośrednictwem e-mail) w terminie 14 dni od daty zawarcia Umowy.
- Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
Zapisy zawarte w pkt 10.4 niniejszego Regulaminu, stanowić będą podstawę do wystawienia korekty faktury VAT dotyczącej zakupu szkolenia oraz zwrotu pieniędzy na rachunek bankowy Kupującego. Zwrot środków nastąpi najpóźniej ostatniego dnia miesiąca, w którym wystawiona zostanie korekta faktury zakupu szkolenia.
W Przypadku płatności dokonywanych z wykorzystaniem karty płatniczej, należność zostanie zwrócona na właściwy rachunek pierwotny, przypisany do karty płatniczej.
Prawo do odstąpienia od Umowy, o którym mowa w niniejszym Regulaminie, nie przysługuje Kupującemu w przypadku, gdy podczas składania zamówienia w sklepie internetowym Usługodawcy wyraził on zgodę na rozpoczęcie wykonywania Umowy i dostarczania treści cyfrowych przed upływem 14-dniowego okresu uprawniającego Klienta do odstąpienia od Umowy.
XI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Usługodawca zastrzega, że Portal oraz wszelkie zawarte w nim materiały i informacje, a w szczególności teksty, rozwiązania nawigacyjne, wybór i układ prezentowanych w ramach Portalu treści, logotypy, elementy graficzne, interaktywne aplikacje oraz materiały audio i video stanowią przedmiot praw wyłącznych Usługodawcy lub podmiotów z nim współpracujących, i bezprawne kopiowanie rozpowszechnianie bez zgody Usługodawcy jest zabronione.
- W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz innych ustaw.
- Postanowienia niniejszego Regulaminu podlegają prawu polskiemu.
- Użytkownicy Portalu mogą uzyskać nieodpłatnie dostęp do niniejszego Regulaminu w każdym czasie za pośrednictwem odsyłacza zamieszczonego na stronie głównej Portalu, w formie, która umożliwia jego pobranie, utrwalenie i wydrukowanie.
XII. OCHRONA DANYCH
- Wypełnione dane osobowe w formularzu zamówienia (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz. 883. z późn.zm.), będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji złożonego zamówienia, w tym wystawienia faktury i prowadzenia sprawozdawczości finansowej. Dane mogą być wykorzystane do informowania Państwa o nowościach i promocjach na naszej stronie, o ile wyrażona zostanie zgoda.
Dane te są poufne i nie będą ujawniane osobom trzecim. - Dane osobowe Kupującego chronione zgodnie z ustawą o danych osobowych nie są przekazywane, odsprzedawane ani użyczane innym osobom lub instytucjom do celów innych niż związanych z realizacją zamówienia.
- Niniejszym Regulaminem został sporządzony na podstawie obowiązujących przepisów prawa polskiego. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem a także w zakresie, w jakim regulamin okazałby się sprzeczny z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa stosuje się przepisy prawa polskiego.
- Administratorem Danych osobowych przekazywanych w trakcie dokonywania płatności on-line jest podmiot odpowiedzialny za przyjmowanie płatności i ich obsługę w zakresie niezbędnym do dokonania operacji finansowych.
Ważne:
- Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy - otwórz i pobierz.
- Dokumenty do pobrania: Oświadczenie o odstąpieniu od umowy - otwórz i pobierz
- Ustawa o prawach konsumenta - otwórz i pobierz
XIII. OPERATOR PŁATNOŚCI
- Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest Blue Media S.A. z siedzibą w Sopocie, ul. Powstańców Warszawy 6, 81-718 Sopot, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ VIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000320590, NIP 585-13-51-185, REGON 191781561. Kapitał zakładowy 2 000 000 PLN (wpłacony w całości).
- Podmiot świadczący obsługę płatności online zapewnia dokonywanie płatności z wykorzystaniem poniższych kart płatniczych:
a. Visa
b. Visa Electron
c. Mastercard
d. MasterCard Electronic
e. Maestro